Prezentacja dekodera UHD 88

Z dniem 16 kwietnia w ramach połączenia usług Telekomunikacji Polskiej i Orange, wprowadzono nowy dekoder – UHD 88 – umożliwiający odbiór kanałów z oferty platformy Orange TV w technologii kablowej oraz satelitarnej. Zawiera on oprogramowanie Orange TV podobne wizualnie do tego, które niedawno otrzymali użytkownicy SHD 85. Jednak w porównaniu do swojego poprzednika, oferuje nam o wiele więcej możliwości.

 

 Połączenie z liveboxem
Największą różnicą z pewnością jest to, że dekoder nie potrzebuje połączenia z liveboxem. W przypadku, gdy nie jest on podłączony pojawia się informacja o braku połączenia z modemem i opcją „Uruchom test później” . Zadowoli to na pewno użytkowników, którzy nie mają możliwości podłączenia modemu do dekodera.

Informacja o braku połączenia z modemem
Informacja o braku połączenia z modemem

 

 Prędkość działania

UHD 88 można pochwalić za szybkość działania, przede wszystkim prędkość zmiany kanałów oraz płynne poruszanie się po menu. Uruchamianie dekodera trwa około sekundy, ponieważ przechodzi on do trybu „Stand by” (na wyświetlaczu widoczna jest aktualna godzina) . Po odcięciu od zasilania, pełne włączanie dekodera trwa około minuty.

 

 Ekran powitalny

Po uruchomieniu dekodera zobaczymy ekran powitalny. Znajdziemy tam między innymi podgląd ostatnio oglądanego kanału, zakładkę Dzisiaj wieczorem z listą programów, które wyemitowane zostaną w godzinach wieczornych. Jeśli wybraliśmy kanały ulubione, znajdą się one na tej liście pod nazwą Dzisiaj wieczorem na kanałach ulubionych. Po kilku sekundach zostaniemy od razu przeniesieni do ostatnio oglądanego kanału.

 

Ekran powitalny widoczny po włączeniu dekodera
Ekran powitalny widoczny po włączeniu dekodera

 Menu i wyświetlacz

Menu dekodera charakteryzuje się bardzo dużą liczbą animacji oraz grafik. W każdej chwili możemy podglądać co dzieje się na ostatnio oglądanym kanale, ponieważ jest on umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Menu jest bardzo czytelne, lecz jeśli nie widzimy poszczególnych elementów na ekranie, dostępna jest opcja „zoom”, która powiększa menu, informacje o programach i kanałach (szczególnie przydatne dla osób starszych). Na wyświetlaczu dekodera możemy zobaczyć takie informacje jak: godzina, numer kanału oraz napisy PLAY, PAUSE itp.

Główne menu dekodera UHD 88
Główne menu dekodera UHD 88


 Naziemna telewizja Cyfrowa 

Podłączając antenę naziemną mamy możliwość oglądania kanałów dostępnych za pomocą DVB-T. Podczas instalacji dekodera mamy możliwość wyszukania kanałów telewizji naziemnej, opcja ta jest dostępna w menu moje konto > ustawienia tv > kanały tv naziemnej. Lista kanałów nie jest przypisana, więc możemy odbierać wszystkie dostępne multipleksy. W Warszawie w ramach testów nadaje kanał TVN HD, który również wyszukuje się podczas skanowania.  Wyszukane przez nas kanały znajdują się odpowiednio na pozycjach od 270 do 300 i są ułożone w kolejności ich wyszukania.

 

http://youtu.be/Nuak-Z4FDf4

 

 Lista kanałów

Lista kanałów jest identyczna w obu dekoderach do odbioru telewizji satelitarnej. Wyjątkiem jest brak informacji „wkrótce nowy kanał”.

 

 Mozaika kanałów

W przeciwieństwie do starszego dekodera, nie znajdziemy tutaj podglądu na żywo. Pod logo kanałów znajduje się informacja o aktualnym programie. Obok pierwszych siedmiu kanałów widnieje logo kanału Orange Sport zajmujące 4 miejsca mozaiki. Po prawej stronie zamieszczony jest banner informujący o wybranym filmie w VoD. Nie uzyskamy dostępu do mozaiki wciskając jej symbol na pilocie, a jedynie przełączając na kanał 0.

 

Mozaika kanałów
Mozaika kanałów

 Program TV

W menu dekodera znajduje się zakładka program tv, która przenosi nas do kolejnych menu wyboru: dzisiaj wieczoremterazwybierz dzieńkanały ulubione oraz wyszukiwarki, dzięki której możemy wyszukać interesujący nas program za pomocą słowa kluczowego, nazwiska aktora lub reżysera.

 

http://youtu.be/WZdtwdteTVs

 

 Nagrywanie, zatrzymywanie i przewijanie

Dekoder oferuje możliwość nagrywania programu na dysk twardy. Możemy ustawić w EPG, które programy mają zostać nagrane automatycznie. Oprócz tego mamy możliwość zatrzymania aktualnie oglądanego kanału, aby potem kontynuować oglądanie. Na ekranie widnieje wtedy informacja, ile minut zatrzymanego programu zostało zapisane. Po wciśnięciu przycisku odtwarzania, program jest odtwarzany z zapisu, można wtedy przewijać zapisany materiał lub wrócić do oglądania na żywo. Funkcja ta nie wymaga podłączenia dysku twardego.


 VoD i telewizja na życzenie

Usługa wideo na życzenie prawie nie różni się od wersji ze starszego dekodera. Mamy do dyspozycji kilka kategorii oraz zakładki: katalog filmów, moje zamówienia, moje wybrane oraz pakiety.

 

http://youtu.be/8iUcfVV0c10

 

 Polecane

Podczas instalacji dekodera mamy możliwość włączenia usługi Polecane, dzięki której możemy zobaczyć wybrane dla nas filmy z VoD, TVoD oraz TV, na podstawie oglądanych przez nas programów.

Polecane
Polecane


 Urządzenia USB

W przewodniku instalacji jest mowa o podłączaniu zewnętrznych urządzeń do dekodera. Nie wprowadzono jeszcze takiej możliwości, bowiem w menu nie ma zakładki „moje multimedia”. Od strony Orange dowiedzieliśmy się tylko tyle, że nie znają dokładnej daty dodania tego do oprogramowania. Zastanawiająca jest też opcja „usługa interaktywna”, znajdująca się w przewodniku, gdzie nie wspomniano o niej ani słowa.


 DCD Menu 

W przeciwieństwie do dekodera SHD 85, DCD Menu (Menu serwisowe) jest w pełni dopracowane. Jest ono w języku polskim. Znajdziemy tam informacje o dekoderze, uprawnieniach, sieci, mocy sygnału poszczególnych kanałów telewizji satelitarnej i naziemnej, dysku twardym oraz opcje wyjścia, ponownego uruchomienia dekodera, a także resetu do ustawień fabrycznych.

 

DCD Menu - Menu serwisowe
DCD Menu – Menu serwisowe

 Wady dekodera

Dekoder czasami zawiesza się nie reagując przez jakiś czas na działanie użytkownika. Często są też problemy z usługą telewizji na życzenie. Niekiedy na ekranie pojawiają się błędne komunikaty.

38 myśli nt. „Prezentacja dekodera UHD 88”

 1. Witam jak sie restart robi w tym dekoderze ,mam taki komunikat na Tv i co z tym robic dalej pomocy
  kod bledu LO2

  1. Przy pierwszym uruchamianiu? Restart można zrobić wyłączając dekoder przełącznikiem z tyłu, ew. wyciągając kabel z gniazdka. Sprawdź, czy masz wszystko na pewno dobrze podłączone, jeśli problem się powtórzy, podaj dokładnie treść komunikatu.

 2. witam, ja z kolei mam inny problem tego typu,ze…. nie wiem czy moj dekoder musi byc podlaczony gdzies indziej niz do liveboxa? p. satelita,albo TV naziemna :) PLISSSS POMOZCIE

  1. Jeśli nie masz telewizji przez kabel (IPTV), tylko satelitarną to musi być podłączony do anteny satelitarnej i liveboxa (port inny niż żółty). TV naziemna to opcja dodatkowa, nie musi być podłączona antena do jej odbioru. Jeżeli masz jednak IPTV to dekoder musi być podłączony tylko do liveboxa (żółty port) i ew. do anteny naziemnej. Wszystko masz w przewodniku, który jest w zestawie z dekoderem.

 3. Witam. Mam pytanie: jak dostać się do DCD Menu (Menu serwisowe)? W instrukcji nie nie znalazłem informacji na ten temat.

 4. ja mam znowu taki problem że się zawiesza (? godzinami siedzi w test połączenia) i z tego poziomu można wejść do DCD ?

  1. Odłączenie i podłączenie dekodera do sieci powinno pomóc. Sprawdź czy masz dekoder podłączony do odpowiedniego portu w Liveboxie (w zależności od rodziju usługi przy IPTV do żółtego gniazda, przy DTH do dowolnego z dostępem do internetu).

 5. mi wyskoczylo ze brak sygnalu w dekoderze wiec kliknalem pomin zacial sienie mozna bylo nic zrobic po chwili sie wylaczyl a jak go teraz wlaczam to wyskakuje komunikat ze nie mozna nawiazac polaczenia z dyskiem twardym.

  Jeszcze mam pytanie czy mozna ustawic ten dekoder jakby cos ruszylo po przez klikanie ciagle spróbuj ponownie? czy musze miec ten glupi miernik?
  Gdzie ewentualnie mozna go dostac i ile kosztuje bo ci fachowcy z tp zycza sobie okolo 200zl+

 6. działa tak samo jak np. youtube w Twojej przeglądarce. Poza tym ma trochę wbudowanej pamięci wewnętrznej… W przypadku SHD85 to 1,3 GB.

 7. Niestety ale jedyne co możesz to wybrać kanały ulubione, których kolejność będzie taka sama jak tych na liście głównej. Co to oznacza. Wybierając do ulubionych najpierw TVN7 HD (pozycja 23) a potem TVN HD (pozycja 22) to i tak ten drugi będzie przed TVN7 HD.

 8. witam, mam takie pytanie: 27 grudnia podpisałem umowę na pakiet WITAJ HD w ORANGE i chciałbym się zapytac ile dni muszę czekac na uruchomienie tego pakietu na moim dekoderze? Bo u mnie to jeszcze nie dzała…

 9. Extreme Sport Channel dostępny jest w starej pakietyzacji (M,L). W obecnej go nie ma. O kolejności kanałów już pisałem wyżej. Jeśli podpisał Pan umowę to proszę poczekać na sms od Orange, że usługa jest już aktywna. Ewentualnie proszę skontaktować się z infolinią 801 505 505.

 10. no dobrze ale tak wogóle to ile dni powinno się czekać na aktualizacje tego pakietu WITAJ HD? bo u umowie pisze że do 10 dni powinien być pakiet aktywny ale nie wiem czy oni liczą dni robocze czy Śwąteczne dni też? i czy w chwili oczekiwania na aktywację pakietu dekoder musi byc ustawiony na kanal 164? czy też na dowolny kanał?

  1. 10 dni to 10 dni z sobotami i niedzielami bo technicy w te dni też pracują a to oni wysyłają uprawnienia do kart. Po otrzymaniu smsa z informacją o aktywacji pakietu Witaj HD przełącz na kanał 164.

 11. Dzwoniłem do biura obsługi ale nic się konkretnego nie dowiedziałem odnośnie uruchomienia tego pakietu WITAJ HD, poczekam aż minie 10 dni od podpisania umowy. Mam takie pytanie: jeśli minie 10 dni od podpisania umowy a pakiet do tego czasu nie zostałby włączony to czy można po tych 10 dniach zerwać umowę?

 12. Podobny problem miałem u siebie podczas pierwszego podłączania Samsunga SHD85 i że też na to nie wpadłem. No cóż ważne, że działa :)

 13. witam,mam taki problem,mianowicie podczas oglądania tv, wyskakuje monit-,,nie wykryto sygnału” ale po ,,przeskoczniu kanałami”w góre i w dół, ponownie można przez jakiś czas oglądać dany program, pozdrawiam

 14. WITAM , w którym pakiecie jest kanał TVN 24 HD? bo ja mam pakiet WITAJ HD ale u mnie nie ma tego kanału w tym pakiecie…

 15. Z kanałem TVN24 HD jest problem. Nie wiadomo co jest jego przyczyną ale na pewno nie leży ona po stronie dekodera. Kontaktowałem się z Orange w tej sprawie. Jak coś będzie wiadomo poinformuję szerszym wpisem na stronie.

 16. UHD88 to totalny bubel. Nie można zmienić przyporządkowania kanałów do numerów. Orange nie chce dostarczyć instrukcji obsługi, odsyła do płatnej infolinii . Blok ulubione ma zbyt małą objętość , naziemna TV cyfrowa jest w zakresie ponad 255 i nie można stworzyć dla niej listy.
  Nie wszystkie kanały jakie powinny działać działają . Obsługa nie jest intuicyjna, znalezienie kanału sprawia kłopot , zabiera zbyt wiele czasu. Producent nie przyłożył się !
  Andrzej

 17. Dokładnie, ten dekoder UHD 88 to lipa, np. musiałem przez cały pokój puścić kabel LAN, bo bez tego mam ciągle komunikat, o braku połączenia z netem, a mogli by dodać funkcje wyłączającą test połączenia. I do tego trzeba sporo dłużej czekać zanim pojawi się obraz, z kablem LAN nie ma tego problemu, bo uruchamia się natychmiastowo.

 18. Dekoder UHD 88 to nie jest ten ten dekoder, tylko UHD 86. Tak jest tylko napisane na pudełku i na naklejce na spodzie dekodera. Po wejściu w menu serwisowe DCD wyświetla się w pozycji podsumowanie: Model SAGEM UHD 86 PL. Po rozmowie z konsultantem na VIDEOCAL oraz rozmowie telefonicznej, żaden z konsultantów nie potrafił mi wyjaśnić dlaczego tak jest. Czyli jednym słowem tak wciska się ciemnotę klientowi. Poprzednio miałem dekoder SHD 85 i z jakością dźwięku nie miałem problemu, po wymianie na UHD 88 na dekoderze oraz na tv muszę ustawić na prawie maksimum. Mam tylko małą prośbę że mojego komentarza nie spotka cenzura.

 19. Po moim wpisie na Facebooku, myślałem że Orange TV News nie będzie w dalszym ciągu wciskać ciemnoty i głupot. Napiszę jeszcze coś ciekawego, po rozmowie z jednym z konsultantów dowiedziałem się że są to dekodery UHD 86 podrasowany przez producenta do UHD 88. Bardzo zawile wyjaśniał mi, tak jak robi się to w komputerze z procesorem.Proszę sprawdzić nagrania.

 20. mam problem z właczeniem dekodera tp wciskam guzik i tylko lampka miga i przestaje i nic się nie robi na ekrani tylko lata Av1 to wszystko

 21. Mam problem z HBO HD, Mam już od pół roku pakiet HBO i byłem zadowolony. 2 tygodnie temu zaczął się ciąć HBO HD reszta HD jest ok HBO 2 hd, hbo komedy, tvn hd, tvp 1,2 hd wszystko ok tylko ten jeden. Czasza duża od TP siła anteny 49 jakość 100%.

 22. mam mocno ciemny ekran…gdzie jest przycisk do komendy zwiększ swiatło? … z fonią wiadomo co i jak, z dojaśnieniem nie…proszę o info…

 23. Witam, czy Wasze dekodery uhd-88 dekoduja dźwięk dolby digital, dostępny wraz z niektórymi audycjami na kanałach HD? Bo u mnie po przejściu z Ntv, gdzie było z dźwiekiem 5.1 wszystko w porządku okazuje się, że ten dekoder nie dekoduje ścieżki dźwiekowej do formatu dolby digital i kino domowe jest bezuzyteczne

 24. ten dekoder to wielkie g………….no ! ciągle się zawiesza , giną programy , a ostatnio znikła mi godzina z wyświetlacza .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>